Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.

Klub Mam

poniedziałek, 12 stycznia 2009

Pierwsze spotkanie Klubu Mam na Bemowie miało być kameralne. W końcu to dopiero początki. No, jeszcze burmistrz... Chciał oficjalnie otworzyć, uświęcić i słowem pobłogosławić. Jak to władza, co musi dbać o swój PR, a i zasługi swoje ma i dobrze o tym wie. Dorotka poszła z Kacprem, a tu nie tylko władza, ale tłumy i telewizja! 

Pierworodny miał swój debiut na dużym ekranie, ale nici wyszły z bezkarnego hasania po czystej wykładzinie. Oficjalność spotkania wykluczyła normalne zabawy dzieciaków, jeszcze podobno krzesłem w głowę dostał od rozbrykanego jednolatka, który - wielka mi rzecz - już umie chodzić. Zjawiło się ok. 20 mam z dziećmi, a - z tego co czytałem na forum - drugie tyle nie zjawiło się z powodu chorób, lecz obiecuje obecność na kolejnych spotkaniach. Pomyśleć, że aż tyle spragnionych towarzystwa matek w jednej dzielnicy... Śledzimy rozwój wypadków. Na pewno jeszcze napiszę, co słychać w nowym klubie mojej żony :-)

Niestety po skardze TVN serwis YouTube zablokował moje nagranie. Można je obejrzeć pod tym linkiem: www.tvnwarszawa.pl/28415,1581201,wiadomosc.html

piątek, 09 stycznia 2009

Dorotka poszukiwała ostatnio jakiejś odskoczni, możliwości wyjścia gdzieś i zrobienia czegoś więcej niż tylko spacer z Kacprem po osiedlu. Natrafiła w sieci na wątek forum, gdzie pewna dziewczyna, Marta, dzieliła się chcęcią założenia klubu, w którym mogłyby spotykać się młode mamy, rozmawiać i wymieniać doświadczenia. Zainspirowana podobną historią klubu mam z Ursynowa wzięła się ostro do rzeczy, a i moja żona nie pozostała bierna.

Spotkały się, porozmawiały i... wybrały do burmistrza, rozmawiać o sali :-) Burmistrz był za i po miesiącu zadzwonił, że sala się znalazła. Zjawi się na spotkaniu inaugurującym i nawet załatwił catering. To się nazywa porządna władza samorządowa. Właśnie z tego powodu lubię Bemowo.

Pierwsze spotkanie Klubu Mam na Bemowie
Kiedy: już w poniedziałek 12 stycznia o godz. 12.00.
Miejsce: Bemowskie Centrum Kultury ArtBem, sala na parterze.

Dziewczyny zapraszają młode mamy z dziećmi, więc się dołączam z promocją tego przedsięwzięcia. Sala służy na codzień do ćwiczeń tańca dla dwulatków (sic!), więc dla małych dzieci jest idealna: czysta i przytulna. Wątek forum i liczba chętnych ciągle się rozwija, więc wróżę dużą frekwencję.

Powodzenia, kobietki. Wiem, jak dużo wysiłku kosztuje was opieka nad naszymi maluchami i z ilu rzeczy musiałyście zrezygnować. Mam nadzieję, że to będzie dla was miejsce oddechu i sympatycznych spotkań. Może też uda wam się przeprowadzić jakieś warsztaty. Początek - naprawdę super. Szacun od ojca.

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS