Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.

Ciuchy

sobota, 29 listopada 2008

Było coś dla kobiet, czas na męskie ciuchy. Znalazłem parę stron i 2 dość fajne blogi. Specyficzne, ale można z nich wyciągnąć coś dla siebie.

TrzeciObieg.pl - "niezależny blog trendspottingowy skierowany do ludzi zainteresowanych szeroko pojętym stylem - zarówno w architekturze, modzie, jak i w kuchni, czy warsztacie". Co się za tym kryje? Moda typu street i popular mainstream, czyli generalnie "lansiarskie marki". Dla lansiarzy i gimnazjalistów - jak znalazł.

manfashion.blox.pl - męski lans, moda na ulicy. Bardzo różnorodne propozycje zestawów dla facetów. Właściwie pełne spektrum. Każdy znajdzie coś w swoim klimacie. Przezabawne porady w stylu "Jak ubierać się niczym Justin Timberlake" dodają całej historii szczypty śmiechu.

magazyner.pl - męski magazyn o zakupach. Najbardziej różnorodny. Na uwagę zasługuje seria artykułów o trendach w modzie męskiej.

Z ciekawostek: dyskusja o facetach i secondhandach. Osobiście nie chodzę, choć lubię takie wyszperane ciuchy.

Kto mnie zna, wie, że nie jestem chodzącym stylem. Czasem jednak dobrze jest być lepiej ubranym facetem. U mnie na chwilę obecną faza raczej na styl uliczny (bluzy z kapturem, grafficiarskie koszulki, trampki). Jednak przed nami zimne miesiące i trzeba pomyśleć raczej o fajnych swetrach, szalikach... Do sklepów, mości panowie ;-)

wtorek, 04 listopada 2008

Tak sobie podróżuję po sklepach, w których nie ma serii, tylko pojedyncze sztuki. Wyrosłe ze stylu vintage, rozwinęły skrzydła w dobie powszechnego Internetu. Często tworzą na indywidualne zamówienie.Miło przynajmniej pooglądać, bo nie każdy jest na tyle odważny, by nosić ich ciuchy i akcesoria. Dla facetów jak zwykle prawie nic, więc polecam szczególnie koleżankom :-)

Sklepy i galerie niepowtarzalnych rzeczy:

twinsart.pl

www.twinsart.pl - strona i sklep duetu sióstr projektantek, właścicielek gdańskiego sklepu Hand Made. Moda vintage i fajne pomysły ciuchowe.

decobazaar.com

www.decobazaar.com - najbardziej różnorodny. Oferuje ubrania (dla niej, dla niego, dla dzieci), gadżety, akcesoria i elementy wystroju wnętrz. Bardzo godny polecenia.

stylologia.pl

www.stylologia.pl - znowu siostry, tym razem dające dużo miejsca innym projektantom. Najwięcej biżuterii, ale to chyba tylko kwestia czasu.

wylegarnia.pl

www.wylegarnia.com - czyli Wylęgarnia pojedynczych egzemplarzy. Świetne zwłaszcza maskotki dla dzieci, ale to tylko kropla w morzu kilkudziesięciu tysięcy pojedynczych egzemplarzy różnych przedmiotów.

pakamera.pl

www.pakamera.pl - dominuje biżuteria, ale są też pomysłowe rękawiczki i całkiem udane sukienki wieczorowe. Dużo ubrań i torebek.

Dlaczego to ja o tym piszę? Bo lubię oglądać piękne i oryginalne przedmioty. I takie kobiety lubię. Oryginalne, jak moja Dorotka. Pokazuję te miejsca, bo nie jestem samolubem. A kolegom tradycyjnie podsuwam jako pomysły na prezent. Sam czasem mam problem, więc wiem, że to cenna wiedza.

poniedziałek, 03 listopada 2008

Po prostu perełka. Zobaczyłem i wymiękłem. Niestety na Kacpra rozmiaru nie ma. Wiedziałem jednak, że gdzieś muszą być takie fajne ubranka.

dwustronna kurteczka

dwustronna kurteczka
kurteczka polarowa

Znalezione na: decobaazar

Tym razem klasycznie a'la poeta uliczny:
- spodnie: dżinsy z second handu
- koszula: też z second handu (marka Happy Fella)
- kaszkiet (dołożony na siłę): H&M

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS