Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.

Zaproszenia

czwartek, 30 grudnia 2010

Chcielibyście wyjechać za granicę z dziećmi, ale obawiacie się chorób, niewygód i trudności z aklimatyzacją? Marta i Michał przekonują, że dzieci są bardziej odporne niż myślimy. Od kilku lat udowadniają to jeżdżąc z maluchami do Azji i Ameryki Południowej. Ich córeczka ma już teraz takie zdjęcia, jakich ja nie dorobię się nigdy...

Marta zaczęła pisać bloga, bo chyba zorientowała się, że wielu chciałoby z dziećmi wyjechać, ale brakuje im doświadczenia, a z powodu obaw wynikających z niewiedzy często poprzestają na marzeniach. Publikuje więc porady, wskazówki i przydatne linki.

"Rodzice podróżujący z dziećmi niekoniecznie muszą wyglądać jak osły juczne. My podróżujemy z jednym pojemnym plecakiem i jednym małym plecakiem podręcznym."

Na blogu znajdziecie sensowny plan "przygotowań zdrowotnych", adresy hosteli i bardzo przydatny dział: co warto zabrać, a czego nie.

Dla rodziców: lektura obowiązkowa!
www.podrozezmaluchami.blogspot.com

http://podrozezmaluchami.blogspot.com/

http://podrozezmaluchami.blogspot.com/

czwartek, 25 czerwca 2009

Dziewczyna wyszła na scenę ukraińskiej wersji programu "Mam talent" i pokazała coś niebywałego. Opowiedziała całą historię, używając do tego tylko... piasku!

Stworzyła klimat możliwy do uzyskania tylko na żywo. Gdyby to była komputerowa animacja, nie wyczekiwalibyśmy dalszego ciągu z takim napięciem. Kseniya Simonova w pokazie "Sand animation".

Przy tej okazji dowiedziałem się, że tę sztukę ludzie uprawiają już od lat na całym świecie. Nie znalazłem jednak nigdzie nagrania, które dowodziłoby równego kunsztu. Nie chodzi o jakość obrazków (rzeczywiście są pod tym względem lepsi od niej piaskowi artyści i performerzy), ale o to, co na żywo stworzyła na scenie i emocje, jakie zdołała wywołać.

Poniżej linki do kilku innych kreacji wartych obejrzenia (autorstwa Ferenca Cako, który gościł ze swoimi pokazami na wielu scenach i wystawach artystycznych oraz równie znanej Ilany Yahav).

Ferenc Cako:
"Romance"
Live at Seoul Animation Festival
Live at Orange County Fair

Ilana Yahav:
"You've Got a Friend"

Strony z piaskową twórczością wspominanych autorów:
www.sandanimation.com
www.sandfantasy.com

wtorek, 07 kwietnia 2009

Po raz kolejny Teatr ITP, z którym kiedyś graliśmy pojawi się w Warszawie. Po raz trzeci w swojej historii zagra w teatrze Roma, tym razem "Peer Gynta" - komedię muzyczną luźno opartą na motywach dramatu Ibsena.

Peer Gynt

ITP zostało zaproszone przez organizatorów Warszawskiego Laboratorium Wiary. Spektakl będzie jednym z punktów tego spotkania: 18 kwietnia (sobota), godz. 12.00-15.00, Teatr Roma.

Darmowe zaproszenia są do odebrania w Księgarni na Miodowej 17/19 w Punkcie Informacyjnym w godz. 9.00-18.00 (w soboty w godz. 9.00-15.00).

A tu kilka zdjęć, które pokazują specyficzny klimat przedstawienia. Wodewilowe tricki, balansowanie na granicy kiczu i lekka forma to sposób na dotarcie do młodzieży z przekazem niebanalnym. Nie trzeba być jednak nastolatkiem, by dobrze bawić się na tym spektaklu i poddać się jego muzycznym klimatom.

Siłą rzeczy zapraszam przede wszystkim warszawiaków :-)
 

piątek, 06 lutego 2009

Teatr ITP, z którego się wywodzimy, ponownie zagra w Warszawie i to dwukrotnie. Najbliższy spektakl "Opowieści papieskie" już w tę niedzielę. Z kolei "Peer Gynt" to kolejna okazja zobaczenia ich w kwietniu na deskach teatru Roma.

"Opowieści papieskie" - to historia poszukiwania śladów Wszechmocnego na ziemi. 3 aniołów (z ikony Rublowa) kroczy śladami wyznaczonymi przez Poetę. Wraz z nimi spotykamy rozterki Hioba, poznajemy duszę słowiańską, miłość dwojga ludzi - aby wreszcie móc razem zaśpiewać: "Tyś dał, Tyś wziął, Twoja jest wola i Twoja jest moc".

Mariusz Lach - reżyser wśród księży i książę wśród reżyserów ;-) - tak opowiada o genezie spektalu:
Kilka miesięcy temu, będąc na przeglądzie teatralnym poświęconym twórczości Karola Wojtyły, byłem bardzo zażenowany niskim poziomem spektakli i patetycznością wykonywania tekstów papieskich. To co tam zobaczyłem z pewnością nikogo nie zbliży ani do teatru, ani do sięgnięcia po teksty Ojca Świętego. Łatwo jednak krytykować - więc postanowiliśmy sami spróbować sił na tym niełatwym przecież polu.

Spektakl  w najbliższą niedzielę - 8 II o godz. 19.30 w Bazylice NSJ na Pradze, ul. Kawęczyńska 53.
Wstęp wolny.

Poniżej mały przedsmak (choć nie jest to moja ulubiona stylistyka muzyczna):

niedziela, 25 stycznia 2009

Nie mogę sobie odmówić przyjemności polecenia tego bloga. Dopiero dziś odkryłem, że Maja i Kuba włączyli się w nurt internetowego ekshibicjonizmu: http://histeryjki.blogspot.com . 

Intelektualna przyjemność przeplata się tam z orzeźwiającym humorem. Dodać muszę, że udało im się dokonać rzeczy szczególnej: prowadzą bloga razem i naprzemian komentują wydarzenia z rodzinnej rzeczywistości oraz opisują kolejne dokonania ich syna, Wojtka. O tym, że starałem się namówić Dorotkę do włączenia się w naszego bloga, już kiedyś pisałem. Tym większe gratulacje, Maju i Kubo :-)

Na pewno będę czytywał tego bloga, bo ma świetny klimat. Niejednego można się też nauczyć od Krawczyków. Szczerze polecam.

czwartek, 06 listopada 2008

Ogłaszam mały konkurs. Dla pierwszej osoby, która wpisze się w komentarzach mam do oddania podwójną wejściówkę na koncert. To taki prezent dla was na moje urodziny :-)

kiedy: sobota 08.11 godz. 18.00

gdzie: Studio im. Agnieszki Osieckiej, ul. Myśliwiecka 3/5/7

kto gra: AFROKOLEKTYW - polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop z wpływami acid jazzu. Sami muzycy określają wykonywany styl muzyczny jako organiczny hip-hop jazz.

jak zdobyć wejściówkę: wpisać komentarz pod tą notką i podać swojego maila - odezwę się z informacjami.

Koncerty w Trójce mają niesamowity klimat. Szczerze polecam. Kto pierwszy ten lepszy :-)

poniedziałek, 25 sierpnia 2008

Kacper się nie pomylił: chrzest jest w sobotę (!).
30.08 o godz. 12.00.
Wiem, że nietypowo, ale tacy już jesteśmy...

Jak dojechać?

Jeżdżą tu autobusy:
171, 190, 410, 501, 507, 523
- zatrzymują się na Górczewskiej na przystanku Konarskiego;
154, 184, 189, Z-1 
- zatrzymują się na Powstańców Śląskich, wysiadaj na przystanku Czumy lub Ratusz Bemowo.

Poniżej mapa z umiejscowieniem kościoła. Wchodzi się od ul. Bolkowskiej (na mapie zamiesciłem zdjęcie wejścia, bo kościół jest baaaardzo nietypowy).

Kościół św. Łukasza

Zobacz też MAPĘ GOOGLE >> z przykładowym dojazdem z Centrum.

niedziela, 24 sierpnia 2008

Kochani - zwłaszcza Warszawiacy. Kacper ma dla was małe zaproszenie. Jeśli macie czas w przyszłym tygodniu, możecie się z nim spotkać w dość szczególnych okolicznościach. Tymczasem oddaję głos synowi:

Jestem sobie mały poganin,
lecz już niedługo z wody chrześcijanin

Głowę poleją mi wodą, wprowadzą
do wiernych wspólnoty i imię nadadzą
świętego króla - Kacpra

Tak więc dziś szczególnie
na chrzest mój zapraszam, który bardzo wspólnie
przeżywać będziemy

W kościele św. Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176
Chrztu będzie udzielał ksiądz Umiński Grześ
Będzie mi miło, gdy będziecie też.

30 sierpnia w samo południe
Wpadnijcie koniecznie, powinno być cudnie :-)

Kacper Umiński
z rodzicami

piątek, 15 sierpnia 2008

Biżuteria ręcznie robiona przez Anię - niegdyś Rożek. Właściwie nie tylko dla kobiet. Polecam też jako inspirację dla facetów, gdy poszukują pomysłu prezentu: świetne projekty i całość robiona ręcznie. Zapytajcie Anię - ona nawet masę do tych kolczyków sama robi.

W Opolu ma swoje stoisko. Ale z pewnością chętnie sprzeda coś przez Internet. Z tego co się zorientowałem, robi czasem oryginalne projekty na indywidualne zamówienie. Polecam!

Kolczyki od Ani
"Kolce", czyli kolczyki Ani

A jeszcze na dobre nie skończyłem "dopieszczać" tej notki, gdy z wizytą na bloga wpadła Gwiazdoo. Tak trafiłem na jej bloga i również "ręcznie dziergane" przez nią cudeńka. Sami spójrzcie: www.gwiazdoo.blox.pl

Jak wy to kobiety robicie? Chylę czoła.

sobota, 21 czerwca 2008

Jak zapewne zauważyliście, w prawym menu tego bloga jest trochę linków, m.in. 'strony znajomych'. Myślę, że to dobrze polecać wartościowych ludzi i ich inicjatywy. 

Jeśli macie swoją stronę, galerię - dajcie znać w komentarzach tej notki. Umieszczam tam do tej pory te miejsca, o których wiem. Może jednak są takie, z którymi się dotąd nie zdradziliście?

Oczywiście piszę tu do znajomych mi czytelników tego bloga. Inne wartościowe strony/blogi (ich wartość oceniam arbitralnie...) wrzucam do sekcji 'warto zajrzeć'.

piątek, 01 czerwca 2007
Ostatnio zdziwiłem się niepomiernie, gdy okazało się, że jedna z moich koleżanek w ogóle o nim nie słyszała! Był jednym z najwybitniejszych reprezentantów secesji, a jego plakaty przyniosły mu wielką sławę. Od 18 maja do 29 lipca 2007 Muzeum Narodowe wystawia prawie 190 prac Alfonsa Muchy (1860-1939) - czeskiego artysty plastyka: jego słynne plakaty teatralne i reklamowe, pastele, obrazy olejne i fotografie. Będzie to największa jak dotąd wystawa dzieł Muchy w Polsce. To trzeba zobaczyć! Kto go nie zna, niech spojrzy na te fotki:
niedziela, 18 marca 2007
Nareszcie. To już drugi raz, gdy ITP będzie grało na deskach Romy. Poprzednim razem osobiście miałem tę przyjemność. Obecnie zapraszam do wspólnego oglądania na widownię :-) Spektakl 31 III o godz. 12.00. Kto chętny? Zbieram zamówienia na darmowe wejściówki!

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS