Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
sobota, 20 stycznia 2007

Ogłaszam premierę strony www zrealizowanej przez nas dla zaprzyjaźnionej restauracji o wdzięcznej nazwie "Pokusa". Restauracja jest bardzo zaprzyjaźniona, bo prowadzi ją ciocia Dorotki, a w lokalu wiszą wczesne prace malarskie mojej żony.
Wszystkich, którzy będą w okolicach Gostynina zapraszamy - w imieniu cioci - do restauracji "Pokusa" w Lucieniu.
Więcej informacji o restauracji znajdziecie na wspomnianej stronie: www.restauracjapokusa.pl.

piątek, 29 grudnia 2006
Kojarzycie popularny ostatnio trend nazwany Web 2.0? To oddanie głosu użytkownikom internetu przez dotychczasowych twórców witryn internetowych. W ten nurt wpisuje się popularność blogów, podcastów, moblogów, serwisów społecznościowych, forów dyskusyjnych itd. Trend - widoczny doskonale w sieci - daje o sobie znać także w marketingu realizowanym tradycyjnymi kanałami. Marketerzy coraz częściej słuchają klientów, pozwalają im współtworzyć treści reklamowe, angażują w eventy i animują tworzenie społeczności. Doskonałą ilustrację efektów budowania społeczości napotkaliśmy w święta. W Bobolicach k. Ząbkowic Śl. w... kościele!
piątek, 22 grudnia 2006

Kochani!

Wszystkim chcemy życzyć niebanalnego przeżycia tych Świąt. Spędźcie je rodzinnie i spokojnie, z radością w sercu. Do młodych mam niech uśmiechają się dzieciaczki, do świeżych mężów - ich piękne żony, do singli - przyjaciele i los. Mamy nadzieję, że nam i Wam wszystkim uda się doznać Narodzenia Boga.
DOROTKA & SEBA

W tym roku spędzimy święta w Ząbkowicach (i chętnie wprosimy się do wszystkich w okolicy, których tak dawno nie widzieliśmy). Sylwester pewnie w stolicy, choć jeszcze bez konkretnych planów. I bez szampana może być szampańsko ;-)

Do zobaczenia w Nowym Roku. Ależ to ekscytujące: czekać, co przyniesie... Może nasza Skoda odżyje i będzie jeździć porządnie. Albo kupimy jakąś fajną ruderę do zamieszkania na lata. A może i latorośle jakieś? Trzymajcie kciuki. I my trzymamy za pozytywne zmiany u Was.

czwartek, 07 grudnia 2006
To musical, na którym byliśmy w Teatrze Wielkim, grany gościnnie w ramach 3. Festiwalu Festiwali Teatralnych "Spotkania". Wyszperałem go dużo wcześniej i dobrze, że zarezerwowałem bilety, bo rozeszły się bardzo szybko. Dla znawców tematu nazwisko Roberta Wilsona będzie rekomendacją samą w sobie. A jeśli dodać do tego charyzmatyczną kompozytorkę i porywający czarnoskóry zespół, wychodzi z tego arcydzieło. I nie waham się go tak nazwać. Po spektaklu publiczność nie chciała wypuścić ich ze sceny - ja też nie.
środa, 29 listopada 2006

Chyba mógłbym żyć w Londynie. Wszechobecna mgła ma swój urok. Szkoda, że warszawska Praga nie posiada takiego klimatu, jak się to utrzymuje. Nawet we mgle widać obskurność. Zanim to miejsce stanie się klimatyczne, w Warszawie będą trzy linie metra.

Tymczasem wracam wieczorami po pracy, a z mgły wyłaniają się domy, ludzie, latarnie. Zaczynają istnieć na chwilę i znikają. Jak w życiu.

wtorek, 21 listopada 2006

Noc jesienna, noc listopadowa. Zasiedziałem się znowu...
Postawiłem właśnie księgę gości. Pozwoli nam wszystkim kontaktować się w obie strony, bo już mi tego brakowało.
To ważne w dzisiejszych czasach, gdy nawet teściowe instalują sobie Skype i GG (moja zrobiła to dzisiaj:-).
Miło jest pomyśleć, że nawet wielka Warszawa nie przeszkadza w odnalezieniu się. A w końcu i spotkaniu.
Dobrej nocy wszystkim.
Spotkamy się jeszcze.
SEBA

środa, 08 listopada 2006
Koncert zaduszkowy miał miejsce 6.11 o 19.30. Jak co roku warszawscy Dominikanie zaprosili do kościoła na Freta znanych muzyków, którzy modlili się śpiewem za zmarłych artystów. Każdy wykonawca/zespół dedykował swoje granie i śpiewanie szczególnie bliskiemu artyście, często sięgając po jego repertuar.
wtorek, 07 listopada 2006
Taka była ta Historyja. Do Lublina, pomimo ataku zimy, dojechaliśmy na czas...
piątek, 03 listopada 2006
...ale już beze mnie. Miło mi zapowiedzieć kolejną premierę naszego kochanego teatru. Spektakl mi bliski, bo kiedyś grałem w nim główną rolę. Tak, tak - Historyja. Już z innym Polikarpem, chlip.
poniedziałek, 30 października 2006

Jesień idzie, więc łapiemy ostatnie promienie słońca. Tu: na rowerach pod Puszczą Kampinoską w sobotę 28.10. Pięknie grzało...

Błogo pod Puszczą Kampinoską

poniedziałek, 23 października 2006

W ten weekend byli u nas Natalia, Radek i mała Nastka. Pospacerowaliśmy, Radek postudiował. Odległość Warszawa-Lublin nie jest najmniejsza, ale - jak widać - do pokonania co jakiś czas.

Natalia i Radek wygrali w konkursie, a następnie dali nam wejściówkę na film "Statyści" - bo film grany jest w Warszawie. Dziś pokaz przedpremierowy. 
Mmm. Lubimy chodzić do kina :-) Jeśli film będzie dobry, to może napiszemy tu mini recenzję.

Ach - i byliśmy w niedzielę na koncercie Otwartej Filharmonii Agrafki Muzycznej! Wartościowy projekt, ale przede wszystkim szalenie utalentowana młodzież. Śmietanka młodych polskich instrumentalistów. Przeżycia melo-estetyczne na najwyższym poziomie. Nie dziwię się, że Asia Marszał chce pisać o nich swój doktorat. Wdzięczny przedmiot badań.

SEBA

niedziela, 22 października 2006
Zdjęcia z naszej wyprawy w Tatry Słowackie. Pogoda była cudna, góry przepiękne. A wędrówka w takim gronie, to wielka przyjemność :-)

W ten sposób zainaugurowałem tego bloga. Dorotka pewnie niedługo dołączy, choć ostatnio podejrzliwie traktuje moje blogowanie (dotychczas pisałem na www.uminski.salon24.pl). A ten blog przyda się, żeby pokazać wszystkim zainteresowanym np. zdjęcia z naszych podróży, naszych znajomych i to wszystko czym żyjemy. Bo Wa-wa wciąga, a nie każdemu tu po drodze. Więc polecam przynajmniej bloga, a tych, którzy mają okazję zapraszam do nas "na żywo".

SEBA

23:18, seboumi
Link Komentarze (1) »
1 ... 11 , 12
 

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS