Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
sobota, 22 września 2007
Obejrzałem "Oniegina" z Liv Tyler i Ralphem Fiennesem. Oniemiałem, wbiło mnie w ziemię. To majstersztyk formy z ciszą w roli głównej. I tak wracam do Puszkina. Wracam, choć nigdy go nie czytałem. Wracam, bo były czasy, gdy kochałem literaturę, nie tylko fabułę. Wracając do Puszkina, wracam do siebie. "Oniegin" to opowiesć o nas...
wtorek, 11 września 2007

To trzeba zobaczyć - niewielu miało okazję zobaczyć go w habicie, choć każdy bardzo chciał. Macie okazję. Artur, czyli brat Filip, złożył 06.09 śluby zakonne w klasztorze Augustianów w Berlinie.
Byliśmy tam (poza nami także kilka osób z Polski i oczywiście rodzina), a Artur ugościł nas wspaniale. Po uroczystościach zwiedziliśmy Berlin. Poniżej kilka fotek - tych związanych z Arturem. Pozostałe wrzucę, opisując sam Berlin.

sluby_zakonne  sluby_zakonne

sluby_zakonne  sluby_zakonne

sluby_zakonne  sluby_zakonne

sluby_zakonne  sluby_zakonne  sluby_zakonne   

sluby_zakonne  sluby_zakonne

sluby_zakonne sluby_zakonne

sluby_zakonne  sluby_zakonne

sluby_zakonne 

czwartek, 06 września 2007

W ten weekend wybieramy się do Berlina na śluby zakonne Artura Szczypiora. Fascynacja Augustynem pchnęła go w szeregi Augustianów. Gdzieś w sieci wisi jego zdjęcie w czarnym habicie. Bardzo twarzowe :-)

W weekend odwiedzamy więc Artura i zwiedzamy Berlin. Auf viedersehen.

wtorek, 04 września 2007
Ha! wreszcie znalazłem czas na wrzucenie zdjęć ze Słowenii. Właściwie to za dużo powiedziane, bo powinienem właśnie odsypiać burzliwy tydzień (robimy w pracy dużą prezentację w zabójczym tempie). Fotki jednak pojawić się kiedyś muszą, a minął już ponad miesiąc. Zdjęcia pochodzą z wybrzeża Słowenii (kraj ma zaledwie 40 km linii brzegowej!), następnie z krótkiego wypadu do Wenecji i wreszcie ze słoweńskich Alp Julijskich. Kraj jest przemiły i - co widać - bardzo różnorodny na tak niewielkim obszarze. Każdemu polecam.

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS