Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
poniedziałek, 25 sierpnia 2008

Kacper się nie pomylił: chrzest jest w sobotę (!).
30.08 o godz. 12.00.
Wiem, że nietypowo, ale tacy już jesteśmy...

Jak dojechać?

Jeżdżą tu autobusy:
171, 190, 410, 501, 507, 523
- zatrzymują się na Górczewskiej na przystanku Konarskiego;
154, 184, 189, Z-1 
- zatrzymują się na Powstańców Śląskich, wysiadaj na przystanku Czumy lub Ratusz Bemowo.

Poniżej mapa z umiejscowieniem kościoła. Wchodzi się od ul. Bolkowskiej (na mapie zamiesciłem zdjęcie wejścia, bo kościół jest baaaardzo nietypowy).

Kościół św. Łukasza

Zobacz też MAPĘ GOOGLE >> z przykładowym dojazdem z Centrum.

niedziela, 24 sierpnia 2008

Kochani - zwłaszcza Warszawiacy. Kacper ma dla was małe zaproszenie. Jeśli macie czas w przyszłym tygodniu, możecie się z nim spotkać w dość szczególnych okolicznościach. Tymczasem oddaję głos synowi:

Jestem sobie mały poganin,
lecz już niedługo z wody chrześcijanin

Głowę poleją mi wodą, wprowadzą
do wiernych wspólnoty i imię nadadzą
świętego króla - Kacpra

Tak więc dziś szczególnie
na chrzest mój zapraszam, który bardzo wspólnie
przeżywać będziemy

W kościele św. Łukasza Ewangelisty
ul. Górczewska 176
Chrztu będzie udzielał ksiądz Umiński Grześ
Będzie mi miło, gdy będziecie też.

30 sierpnia w samo południe
Wpadnijcie koniecznie, powinno być cudnie :-)

Kacper Umiński
z rodzicami

środa, 20 sierpnia 2008

Tak dużo czasu minęło, od kiedy ostatnim razem znalazłem coś naprawdę świeżego do słuchania... Ale jest! Przemek z Agnieszką zostawili mi to dziś na komputerze. Usłyszałem i rozpłynąłem się...

Yasmin Levy śpiewa ladino - to przejmująca muzyka i język hiszpańskich żydów wywodzące się z XV wieku. Historię i inspiracje Yasmin, która dodała do tego elementy flamenco, świetnie opisał Marcin Sieńko na swoim blogu.

Ja mogę tylko zaprosić ją do zaśpiewania - posłuchajcie, jeśli właśnie nic wam nie przeszkadza i macie chwilę, by usiąść i wczuć się w tę muzykę...

poniedziałek, 18 sierpnia 2008

Jak zwykle na wstępie mam więcej materiału, a mniej cierpliwości. Więc od razu kolejny.

Męskie sprawy

Od jakiegoś czasu podpisy pod zdjęciami w naszym albumie układają się w dłuższe historyjki. Zrobiłem więc pierwszy (i pewnie nie ostatni) mini komiks.

komiks #1
piątek, 15 sierpnia 2008

Biżuteria ręcznie robiona przez Anię - niegdyś Rożek. Właściwie nie tylko dla kobiet. Polecam też jako inspirację dla facetów, gdy poszukują pomysłu prezentu: świetne projekty i całość robiona ręcznie. Zapytajcie Anię - ona nawet masę do tych kolczyków sama robi.

W Opolu ma swoje stoisko. Ale z pewnością chętnie sprzeda coś przez Internet. Z tego co się zorientowałem, robi czasem oryginalne projekty na indywidualne zamówienie. Polecam!

Kolczyki od Ani
"Kolce", czyli kolczyki Ani

A jeszcze na dobre nie skończyłem "dopieszczać" tej notki, gdy z wizytą na bloga wpadła Gwiazdoo. Tak trafiłem na jej bloga i również "ręcznie dziergane" przez nią cudeńka. Sami spójrzcie: www.gwiazdoo.blox.pl

Jak wy to kobiety robicie? Chylę czoła.

niedziela, 10 sierpnia 2008

To najwspanialsza rzecz dla nas jako rodziców. Kacper zagaduje, gaworzy, cieszy się. I strzela nam takie uśmiechy, że serce mięknie. Coraz fajniej też jest zabierać go na spacery. Świat zewnętrzny stał się interesujący dla naszego syna. Miło odkrywać go razem z nim.

Kacper III miesiąc

Nie tylko dla Kacpra świat jest nowością. Na każdym kroku spotyka rówieśników - tak jak on trochę zdezorientowanych nowością sytuacji. To zabawne spotkania z innymi małymi krasnalami.

Kacper i inne krasnale
wtorek, 05 sierpnia 2008

Iza i Artur - nasi dobrzy znajomi - szukają mieszkania:

"Wybaczcie, że używamy Waszej strony jako tablicy ogłoszeniowej, ale w słusznej sprawie to czynimy. Poszukujemy niedrogiego mieszkania w Warszawie. Właśnie dostaliśmy wymówienie i trzeba się gdzieś podziać. Każda informacja mile widziana. Pozdrawiamy. I. i A."

Jeśli ktoś wie o jakimś fajnym i niedrogim lokum, niech da znać mi lub bezpośrednio Arturowi.

Kontakt:
0509 996 959
erube(at)o2.pl

piątek, 01 sierpnia 2008

Dziś dał nam popalić. Niech nikt mi nie mówi, że nie mam prawa się denerwować. Wkurzam się na pogodę, będę się wkurzał na syna.

Czasem mam wrażenie, że przesadza. Histeryzuje bez powodu. Ja też jestem zmęczony. Po dzisiejszej nocy i wieczorze nie mam siły uśmiechać się do swojego dziecka. I tak płacze, więc do złej gry nie będę robił dobrej miny.

Ech, synu. Kiedyś obaj nie będziemy tego pamiętać. Dzisiaj lepiej nie gadajmy.

Coraz lepiej się rozumiemy. Kacper rośnie i zaczyna się do nas przyzwyczajać. A nam udało się kupić mu parę fajnych ciuchów. Występuje w nich na spacerach :-)


Kacper - II miesiąc

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS