Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
sobota, 31 lipca 2010

Zauważyliście pewnie po prawej stronie nowy boks. Założyłem nam stronę na Facebooku. Jeśli chcecie, po kliknięciu w "Lubię to" będziecie z nami w częstszym kontakcie. Na Facebooku będziemy publikować krótsze rzeczy, za to częściej :)

czwartek, 29 lipca 2010

Po prostu kilka zdjęć znad morza. Kacper w dynamicznych pozach a'la David Hasselhoff, malowanie twarzy, żaglowce, zamki z piasku i zwycięstwo Hiszpanii :)

Morze 2010
niedziela, 25 lipca 2010

Romantyczny oryginał, fascynat czarnych brzmień i niewolniczych pieśni z południa Stanów Zjednoczonych. Charlie Winston, choć biały, śpiewa głosem godnym czarnoskórego wokalisty.

Charlie Winston

Nie wszystkie jego kompozycje podobają mi się, ale tych kilku posłuchać trzeba koniecznie. Pochodzą z debiutanckiego albumu "Hobo" (Włóczęga). Widząc Charlie Winstona w teledyskach nie sposób odmówić trafności tytułowi płyty. Do tej wędrówki warto się dołączyć...

Oficjalna strona: www.charliewinston.com

Kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/OfficialCW

Jakoś tak się złożyło, że w ciągu 2 tygodni cała nasza trójka pojawiła się w telewizji. Niedługo wejdzie nam to w nawyk ;)

O zabawnym przypadku, który stał u źródła zaproszenia mnie do TVN już pisałem. Nagranie możecie obejrzeć tutaj (trzeba kliknąć w miniaturkę podpisaną "Sarah Blasko"): http://orangewarsawfestival.tvn.pl/multimedia

Sebastian Umiński i Tomasz Żąda

Z kolei Kacpra i Dorotkę umieszczono w materiale, gdy pewnego razu wybrali się do bemowskiego Klubu Mam. Lokalna telewizja pojawiła się tam niespodziewanie, aby sfilmować przekazanie lodówki ufundowanej przez sponsora, który w ten sposób postanowił wesprzeć klub. Swoją drogą: redaktorka tak udramatyzowała finalną relację, że same mamy były zdziwione. Wbrew opisowi z reportażu radzą sobie świetnie i ciągle "oswajają" otrzymany od władz dzielnicy lokal. Co nie oznacza, że nie ucieszyły się z prezentu.

Kacper i Dorotka nie mówią nic, za to są żywą wizytówką, że klub daje wiele radości. Zobaczcie sami (oglądać od 06:35 minuty): 
http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawski/wideo/21072010/2155155

Kacper i Dorotka w TVP Warszawa

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/kurier-warszawski/wideo/21072010/2155155
(oglądać od 06:35 minuty)
środa, 07 lipca 2010

Zadzwonili do mnie z TVN z propozycją wystąpienia w programie. Nagranie było wczoraj, natomiast zobaczyć i posłuchać możecie mnie już w sobotę. Jak do tego doszło? Cała historia wiąże się ściśle z tym blogiem.

Napisałem tu niedawno o Sarze Blasko. Wokalistka już niedługo może wystąpić w Warszawie, więc producenci specjalnego programu „Orange Warsaw Festival – odliczanie” poświęconego zbliżającemu się festiwalowi poszukiwali osób, które wypowiedzą się na jej temat. Ja wystąpiłem w roli fana, a dziennikarz muzyczny Trójki Tomasz Żąda w roli krytyka. Było miło i zabawnie, a ja mogłem opowiedzieć również o fascynacji Kacpra teledyskami Sary. Często każe je sobie włączać i może je w kółko oglądać!

Emisja programu o Sarze Blasko z moim udziałem już w tę sobotę o 11:25 w TVN, powtórka w niedzielę o 15.40. Ja nie obejrzę, bo będę wtedy nad morzem, więc oglądajcie za mnie ;)

Seba i prowadzący: Weronika Wawrzkowicz, Wojciech Jermakow

Organizatorzy Orange Warsaw Festival zorganizowali konkurs sms-owy: z dziesiątki wykonawców wybierana jest finałowa trójka, która wystąpi na festiwalu. Tylko jeden artysta zgarnie statuetkę Wow! Music Award. Informacje o artystach i o tym jak na nich głosować możecie znaleźć tutaj: http://orangewarsawfestival.tvn.pl/contest. Ja chciałbym zobaczyć Sarę na żywo, więc nawet wyślę SMSa :)

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS