Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
poniedziałek, 23 czerwca 2008

Robi się z tego poważna historia. Wpadliśmy w nieobcą większości rodzicom manię fotografowania dziecka. Ale też powiedzmy sobie szczerze: co mamy obecnie bardziej aktualnego? Z jakiego innego dokonania możemy być tacy dumni? Pewnie nam przejdzie niedługo, więc póki co - korzystajcie :-)

Kacper III tydzień
sobota, 21 czerwca 2008

Jak zapewne zauważyliście, w prawym menu tego bloga jest trochę linków, m.in. 'strony znajomych'. Myślę, że to dobrze polecać wartościowych ludzi i ich inicjatywy. 

Jeśli macie swoją stronę, galerię - dajcie znać w komentarzach tej notki. Umieszczam tam do tej pory te miejsca, o których wiem. Może jednak są takie, z którymi się dotąd nie zdradziliście?

Oczywiście piszę tu do znajomych mi czytelników tego bloga. Inne wartościowe strony/blogi (ich wartość oceniam arbitralnie...) wrzucam do sekcji 'warto zajrzeć'.

Kacper żyje już sobie drugi tydzień i przeżywa niesamowite przygody: kąpiele, jedzenie, pierwsze spacery. Ze stoickim spokojem znosi zabiegi przejętych rodziców. Nie takie rzeczy już mu robiono (np. w szpitalu), więc przeżyje i to.

Kacper II tydzień
środa, 18 czerwca 2008
Skończyłem poprzednią część na momencie, gdy Dorotka i Kacper trafili na salę poporodową. Od tego momentu zaczyna się historia rekonwalescencji szpitalnej. Szpital to inny świat. Mamy porównanie, bo po kilku dniach spędzonych w domu, ponownie do niego wróciliśmy...

http://jellonki.blox.pl/html - Koleś publikuje na blogu rozmowy, które na GG rozpoczynają z nim obcy ludzie. To tzw. jellonki. Te rozmowy śmieszą do łez, ale i osłabiają. Świetnie charakteryzuje je podtytuł: "Wobec hołoty człowiek jest bezsilny".
http://orly-sokoly.blogspot.com/ - To z kolei smaczki z Allegro. Autorka pisze: "Oglądam dużo aukcji i często mi słabo na widok opisów aukcji. Niech i Wam zrobi się słabo. Ortografia i interpunkcja oryginałów. Naprawdę."
http://aaaby-sprzedac.blogspot.com/ - Jak ludzie chcą coś sprzedać w Internecie, to robią temu zdjęcie i zamieszczają. Ale jakie to są zdjęcia...

wtorek, 17 czerwca 2008

Miałem dziś pisać kolejną część "Tacierzyństwa po tygodniu", m.in. o szpitalach, ale synek dziś kolejny raz tam wylądował, więc ten rozdział jeszcze nie zamknięty i opisywał go nie będę.

Podwyższony poziom bilirubiny towarzyszący żółtaczce wymaga naświetlania (bilirubina rozpada się pod wpływem światła). Kacper leży więc w inkubatorze i korzysta z solarium przez najbliższe 2 dni. Dorotka znowu się nie wyśpi, bo oczywiście towarzyszy mu stale, choć jeszcze  nie wydobrzała.

Kilka fotek - opisy zabawne, ale historia smutna raczej i dość męcząca dla małego i mamy. Pomódlcie się o zdrowie Kacperka.

Kacper w szpitalu
poniedziałek, 16 czerwca 2008
Po 7 dniach mogę napisać jedno: było lepiej i gorzej niż sobie wyobrażaliśmy. Było inaczej. Ale też cudownie. Poniżej opis ciąży i porodu pisany przez młodego tatę.
niedziela, 15 czerwca 2008

Z racji licznych czkawek dorobił się ksywki Czkacper. Jest coraz bardziej kontaktowy i uroczo na nas spogląda. Dziś po raz pierwszy nie płakał przy kąpieli! Doceniłem to i w nagrodę obiecałem mu... batonik. Do odebrania za 3 lata ;-)

Wrzucam kolejne zdjęcia synka.

Kacper I tydzień
środa, 11 czerwca 2008
Płytę podsunęła mi Alicja (moja szefowa w agencji). W życiu nie słyszałem o wokalistce, ale brzmiało to nietypowo i bardzo smacznie. Ramona Rey miesza w stylach muzycznych i konwencjach, estetykę lat 80-tych łączy z melodyjną muzyką pop-klubową. Synkretyzm totalny ze świetnym efektem. Słucham ostatnio zapamiętale...
Piszę, bo zadajecie te same pytania. Należą wam się odpowiedzi, więc od razu aktualizuję status obecnej sytuacji z Kacprem.
wtorek, 10 czerwca 2008

Padam z nóg. Kacper i Dorotka jeszcze w szpitalu - przynajmniej do jutra. Dziś siedziałem z nimi cały dzień. Mam nadzieję, że jutro wyjdziemy. Tymczasem kilka fotek z pierwszych 2 dni życia małego Umińskiego.

Zobacz zdjęcia Kacpra
poniedziałek, 09 czerwca 2008

Potwierdzam: Kacper Umiński urodził się 08.06.08 o 19.25. (wcześniej podałem 20.25 - sorry, zakręcony już jestem...)

Z wiadomych względów nie stał się symbolem historycznego zwycięstwa, choć urodził się tuż przed meczem... ;-)

Po 14 godzinach Dorotka była już wyczerpana, ale przy niewielkiej pomocy położnych urodziła naturalnie dużego chłopca. 3857g, 57 cm. Naprawdę ładny i spokojny - urodę i charakter odziedziczył po rodzicach :-) Do tej pory wszystko w porządku. Zdrowy chłopak.

Za jakieś 3 tygodnie (dajcie mu najpierw oswoić się z najbliższym otoczeniem) zapraszamy już do nas na wieczorki zapoznawcze. Tym, którzy mieli oryginalne plany, z góry zaznaczamy: w tym roku nie wybieramy się pod namiot ani na kajaki. Za granicę też nie. Siłą rzeczy od dziś jesteśmy domatorami.

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS