Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
czwartek, 23 kwietnia 2009

Nasi przyjaciele uraczyli nas zdjęciami z momentów, gdy wspólnie się spotykaliśmy. Kamila i Marek wrzucili kilka fotek z naszych marcowych odwiedzin u nich, a Iwona reporterskim okiem rejestrowała chrzciny małego Cezarego i jego gości.

Wyszły z tego interesujące historie i doskonałe zdjęcia. Czasem aparat to niepotrzebna konkurencja dla rozmów z nimi, ale czasem pozwala też na dłużej zapamiętać te spotkania.

Odsyłam do zaprzyjaźnionych albumów:

Odwiedziny w Poznaniu
by Kamila i Marek

 

Chrzest Cezarego
by Iwona

   

Iwonko, Kami, Marku - dziękujemy :-)

czwartek, 16 kwietnia 2009

Poznaliśmy się 10 lat temu. Kocham się w niej od tego momentu, choć dzieliły nas jeszcze różne perypetie i związki. Od 7 lat jesteśmy razem i podróżujemy wspólnie przez codzienność. Dokładnie 4 lata temu powiedziała mi przed ludźmi i Bogiem: "Na zawsze", a ja przyrzekłem jej to samo. Tysiące kilometrów przebytych razem. Pocałunków nie liczę. Miliony.

Moja miłość - w życiu najważniejsza. Najbliższa, choć nie zawsze należycie doceniana. Cudowna towarzyszka codzienności, kobieta moich marzeń... 

Kocham cię, Dorotko.

Na naszej pustyni
przesypujemy piasek życia przez palce
Przytulasz mnie
abyśmy wymieszali się między sobą
a wiatr usypie z nas wydmę
i kolejną
Całujesz jakby szukając źródła
wśród gorąca i suszy
Dotykasz i drżę
jak gorące powietrze
Karawana moich palców
wędruje po twojej skórze

wtorek, 07 kwietnia 2009

Po raz kolejny Teatr ITP, z którym kiedyś graliśmy pojawi się w Warszawie. Po raz trzeci w swojej historii zagra w teatrze Roma, tym razem "Peer Gynta" - komedię muzyczną luźno opartą na motywach dramatu Ibsena.

Peer Gynt

ITP zostało zaproszone przez organizatorów Warszawskiego Laboratorium Wiary. Spektakl będzie jednym z punktów tego spotkania: 18 kwietnia (sobota), godz. 12.00-15.00, Teatr Roma.

Darmowe zaproszenia są do odebrania w Księgarni na Miodowej 17/19 w Punkcie Informacyjnym w godz. 9.00-18.00 (w soboty w godz. 9.00-15.00).

A tu kilka zdjęć, które pokazują specyficzny klimat przedstawienia. Wodewilowe tricki, balansowanie na granicy kiczu i lekka forma to sposób na dotarcie do młodzieży z przekazem niebanalnym. Nie trzeba być jednak nastolatkiem, by dobrze bawić się na tym spektaklu i poddać się jego muzycznym klimatom.

Siłą rzeczy zapraszam przede wszystkim warszawiaków :-)
 

sobota, 04 kwietnia 2009

Wróciliśmy z kolejnej podróży - tym razem na zachód. Wreszcie mieliśmy czas, aby zatrzymać się w Lucieniu u cioci Ali, która prowadzi z wujkiem Jankiem i Elizą restaurację "Pokusa". Następny dzień: kierunek Poznań. W Poznaniu udało nam się spełnić obietnicę odwiedzenia Magdy i Michała Rausów. Ich przeurocze córki pojawiają się na poniższych zdjęciach w naszej galerii. Ugościli nas i przenocowali Kamila i Marek. Kacper obejrzał z Markiem swoją pierwszą relację z Grand Prix Formuły 1 :-) Wreszcie zawitaliśmy też w Ząbkowicach. Cała moja rodzinka tęskni za widokiem Kacpra, z racji odległości widzimy się zaledwie 3-4 razy do roku. W moim rodzinnym mieście spotkaliśmy się z dawno nie widzianymi znajomymi i pospacerowaliśmy. Zdjęcia z całego wyjazdu: poniżej.

Urlop III/IV 2009

Ja tymczasem ostatecznie pożegnałem się z moją dotychczasową agencją MRM Worldwide i od poniedziałku zaczynam pracę w Saatchi&Saatchi. Ta sama branża, ale będę mógł poszerzyć kompetencje o strategie ATL/BTL. Ciąży mi dotychczasowe ograniczanie się do medium i narzędzi, a nie o to chodzi w budowaniu strategii marek. Kto rozumie, ten wie o co mi chodzi. Nie martwcie się, jeśli brzmi to dla was jak branżowy bełkot. Przyzwyczaiłem się już, że nawet moja Mama nie pojmuje, na czym polega moja praca :-)

Cieszę się ze zmiany. Na szczęście trzymam kontakt z ludźmi z poprzedniej agencji, więc to co najcenniejsze nie zginie. Nieważny awans i lepsze warunki (choć nie odmówiłbym sobie pochwalenia się tym ;-). Istotne są nowe doświadczenia, powiew świeżości i większe wyzwania. Uwielbiam to. Barack Obama miał słuszną intuicję: chcemy zmian. Zmiana to szansa na lepsze. Moje wiosenne życzenie dla was: zmieńcie coś :-)

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS