Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
piątek, 19 marca 2010

Szukacie pracy? Może warto zastanowić się nad formą tych poszukiwań. Dziś konkurujecie nie tylko z wieloma innymi osobami. Część z nich chwyta się bardzo kreatywnych sposobów, aby przyciągnąć uwagę pracodawcy i przekonać go o swoim potencjale.

Niedawno na portalu społecznościowym Facebook pojawiła się strona, która wołała o wsparcie internautów: "Chcę, żeby Szczepan pracował dla Brainshake". Każdy mógł zostać jej "fanem" i tym samym wesprzeć działania Szczepana w staraniach o wymarzoną pracę. Zapisało się tam ponad 1000 osób wspierających, co prawdopodobnie zrobiło wrażenie na właścicielach agencji Brainshake, którzy wcześniej opublikowali takie ogłoszenie rekrutacyjne:

Rekrutacja Brainshake

 Szczepan, choć wkurzało mnie jego ogłoszenie na Facebooku, docierające do mnie wielokrotnie jak niechciany spam, wykazał się godną podziwu determinacją. Zrobił stronę tajny-plan-zdobycia-posady-w-brainshake, na której na bieżąco relacjonował postępy i dokładał kolejne elementy swojego planu: film, plakat, informacje o sobie itd.

Szczepan

Polecam zapoznać się z także z innymi pomysłami. Na razie stosowane są głównie przez chętnych do pracy w agencjach reklamowych, ale to tylko kwestia czasu. W końcu wszędzie warto wykazywać się oryginalnością.

OBEJRZYJ REPORTAŻ: Zwykłe CV już nie wystarcza >>

Kreatywne CV?

POLECAM TEŻ ARTYKUŁ: Wszystkie chwyty dozwolone >>

10:35, seboumi , Praca
Link Komentarze (3) »
piątek, 05 marca 2010

Teledysk do piosenki "70 Million" zespołu Hold Your Horses. To równocześnie przezabawna i świetnie nakręcona historia zachodnioeuropejskiego malarstwa. Ile obrazów rozpoznacie?

czwartek, 04 marca 2010

Znacie już Sarę Blasko? Być może słyszeliście już w radio jej piosenkę. Jeśli tak, nie pomylicie już jej z nikim innym. Owszem, można przywołać podobieństwa z Katie Melua, ale czy na pewno?

Estetyczny minimalizm teledysków, charakterystyczna barwa głosu i feeling Sary Blasko są nie do podrobienia. Niecodzienna aura towarzysząca jej piosenkom sprawia, że słucha się jej z błogim uczuciem muzycznego spełnienia. To nie jest muzyka, która wpada w ucho, gdy gdzieś biegniesz. Trzeba się do niej zatrzymać, skupić się, wczuć.

Sarah Blasko

Posłuchajcie jej najpierw, potem dopiero otwórzcie oczy i obejrzyjcie teledyski. Są tak dobre, że czasem przysłaniają muzykę. Lepiej więc dawkować sobie wrażenia...

Piosenki pochodzą z albumu "As Day Follows Night" wydanego przez niezależną australijską wytwórnię Dew Process. Ostatnio jakoś często wpadają mi w ucho właśnie australijscy wykonawcy...

Strona artystki: www.sarahblasko.com

Jej profil na MySpace: http://www.myspace.com/sarahblasko

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS