Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
niedziela, 16 marca 2008

Mamy już swój typ, ale jeszcze ostatecznie nie powiedzieliśmy (OK, ja nie powiedziałem...) "Synku, będziesz nazywał się: ...".

A sonda trwa w najlepsze. Wyniki do tej pory są następujące:

wyniki sondy 16.03.08

Czyli można jeszcze zagłosować TUTAJ >>

Już niedługo imię musi paść. Najlepiej do świąt. W końcu żadne dziecko nie lubi, jak się do niego mówi "Dziecko" ;-) Oczywiście damy wam znać, jak się będzie nazywał nasz pierworodny.

To trzeba zobaczyć, więc wrzucam jedne z nielicznych "ciążowych" fotek. Na zdjęciu Dorotka jest chyba w 6. miesiącu.

Obecnie to już 7. Brzuch trochę urósł :-) A niżej wspólne zdjęcie z jej siostrą, Agnieszką. Aga urodzi dwa miesiące wcześniej, czyli już zaraz. Obie siostry w ciąży, zabawne prawda?

Dorotka mierzy brzuch

Dorotka i Agnieszka - która większy brzuch...

niedziela, 02 marca 2008

Do tej pory trudno mi napisać coś jednoznacznego. Ale - po kilku godzinach - nadal pozostaję pod urokiem tej opowieści. Opowieści, w której padające zdanie "Chciałbym całować twoją cipkę" jest urocze i niewinne...

Pokuta Zobacz zwiastun >>

Wraz z Dobrusią i Robertem spotkaliśmy się w kinie. Wybór filmu nie był trudny, bo leci obecnie wiele oskarowych produkcji. Wybraliśmy "Pokutę".  

Powiem tak: jeśli na pytanie o siłę miłości odpowiadano zawsze, że jest bezgraniczna, to ten film pokazuje, jak łatwo stanąć jej na przeszkodzie. W tle rozlega się dźwięk maszyny do pisania (genialnie zgranej z muzyką!), która każe zastanowić się nad rolą prawdy i fikcji. Wydarzenia pędzą z siłą lawiny - wywołanej jednym tylko epizodem. Siedziałem w kinowym fotelu z uczuciem, jakbym pędził rollercoasterem. A to przecież nie sensacja, ani nawet potężny dramat!

Jeśli lubisz filmy o książkach, pisarzach itd. to znajdziesz tu inteligentną grę narracji i prawdziwego życia, z pytaniem o ich wzajemną relację. Jeśli lubisz Keirę Knightley, to nie muszę polecać więcej. Film Joe Wrighta poleca się sam. Ja tylko potwierdzam.

Pamiętacie nasz Teatr ITP? Już od dawna gra bez nas, ale czasem coś mogę podrzucić. Tym razem zabawna przeróbka spektaklu "Odysea":

Ale żeby nie pozostawiać tylko śmiechu, obejrzyjcie oryginał nagrania. Krzepiące i niesamowicie zaśpiewane przez Ulę:

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS