Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
środa, 20 lutego 2008

Znaleźliśmy na jakiejś stronie typu śmietnik. Coś mnie tknęło i wpisałem. To co pojawiło się jako wynik ubawiło nas setnie. Zarówno wynik, jak sposób jego sformułowania. Widocznie połączenie naszych "osobów" nie zawsze się udaje ;-)

kalkulator uczuć

sobota, 16 lutego 2008

Pod poniższym linkiem lub w prawej kolumnie tego bloga znajdziesz sondę. Może pomożesz nam za jej pomocą wybrać imię? Nie obiecuję, że się zastosujemy, ale kto wie?

Zagłosuj na imię dla Juniora Umińskiego >>

czwartek, 14 lutego 2008

Pędziłem z pracy, żeby zdążyć na 18.00. Wtedy ksiądz miał zacząć chodzić po kolędzie...

Czekaliśmy i czekaliśmy. Posprzątane, głupio się teraz wykładać, rozkładać jedzenie, angażować w film. Dorotka zmieniła cyfrę roku w napisie na drzwiach. Sprawdziliśmy pocztę i naszą-klasę. Tak doczekaliśmy 22.00. Chwilę wcześniej zaczęliśmy oglądać koncert A.M. Jopek na DVD. W końcu ile można czekać?

Pukanie do drzwi. Otwieram.
- Szczęść Boże. Wpuścicie mnie jeszcze? - szepcze w progu
- Wpuścimy - odszeptuję

Posiedział, porozmawialiśmy chwilę o filozofii (ja studiowałem, on wykłada). I tyle po wyczekiwanej kolędzie. Zdążyłem jeszcze wypowiedzieć się na temat prawdziwej męki, jaką przeżywam słuchając czasem tutejszej organistki...

- Może mnie jeszcze wpuszczą. 2 mieszkania mi zostały - wyszeptał konfidencjonalnie na odchodne z przepraszającym uśmiechem. Jeszcze zapisał na otrzymanej kopercie numer mieszkania - że to od nas.

Hej kolęda, kolęda...

wtorek, 05 lutego 2008

Wreszcie udało mi się znaleźć szablon, który trafił w moje gusta. Ogłaszam lifting bloga - tym razem w ciemnych kolorach, za to równie surowym designie.

Siedzę nad tym szablonem już 5 godzin, żeby go dopracować w szczegółach. Udało mi się zwinąć Archiwum i dodać Ostatnie komentarze. Wreszcie nie rozjeżdża się też lewa szpalta. Kto zna bloxa i wie, jak to jest dłubać w CSSie bez jego znajomości, ten zrozumie moje zacięcie.

Efekty są - mam nadzieję - zadowalające. Oczywiście najfajniejsza jest fotka autorów w rogu :-)

Dla porównania stary layout. Brrr, ale już był brzydki...
Sayonara.

 stary layout

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS