Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
niedziela, 25 lutego 2007
Dzięki Natalii staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami biletów na koncert Piotra Żaczka w Muzycznym Studio Trójki im. A. Osieckiej. Jeszcze nie wiedzieliśmy co nas czeka. Gdy w holu spotkaliśmy Andrzeja, znajomego fana jazzu i melomana, zaczęło zapowiadać się ambitnie. A potem okazało się.
sobota, 24 lutego 2007

Mediator radzi jak się rozwodzić kulturalnie. A czasem jak znaleźć alternatywne rozwiązanie. Sądy coraz częściej kierują strony sporu na mediacje. Nasza koleżanka Natalia niedługo kończy odpowiednie szkolenie. To akurat odpowiednia osoba: psycholog, seksuolog i mediator w jednym.

A poniżej coś ciekawego: reklama społeczna promująca mediacje rozwodowe. Działa na wyobraźnię, choć do małżeństwa raczej nie zachęca...

Mediacje rozwodowe 

piątek, 23 lutego 2007
Reklamowany jako film, który "w IV RP nie mógłby powstać". Powstał w Niemczech, które najwyraźniej dojrzały nie tylko do rozliczeń z wojną, ale i z czasami NRD-owskiej STASI. Przejmujący, intymny, wzruszający. I na wskroś prawdziwy.

Po kilku tygodniach pracy w agencji MRM wypadałoby coś podrzucić.
Podpytany tłumaczyłem już zainteresowanym, że obsługuję Nestle i Toruń Pacific - producentów FMCG marek takich jak Nescafe, Ricore, Chocapic, Nestle Fitness itd. To bardzo dobrzy klienci, z dużą wyobraźnią.

Nic dziwnego, że dla Nestle mogło powstać coś takiego jak Kuchnia Nescafe, w której możesz przyrządzić sobie wirtualną kawę na www.nescafe.pl. Świetna zabawa dla użytkowników to równocześnie dobry efekt wizerunkowy dla klienta. Kto by pomyślał? A pomysł jest naprawdę prosty. Zachwyca jego wykonanie i dbałość o detale.

Tym razem mam przyjemność przedstawić coś świeżego - prosto z patelni.
Dziś zainaugurowaliśmy serwis www.student.nescafe.pl skierowany do studentów i naprawdę nowatorski w formie. W jaki sposób wykorzystano tu hasło "idealne proporcje" odkryjcie sami. Za kilka tygodni ruszy tu coś naprawdę dużego. Tymczasem warto odwiedzić stronę i... nauczyć się uczyć :-) Nauka i zabawa to coś akurat dla studentów. W idealnych proporcjach.

niedziela, 04 lutego 2007
Na ten band trafiłem w przedziwny sposób: usłyszałem piosenkę w przebieralni Galerii Centrum. Z sąsiedniego boksu jakieś dziewczyny niewybrednie skomentowały zbyt udziwnione przerobienie znanego przeboju. Mi natomiast bardzo się podobało. Zapamiętałem fragment tekstu i znalazłem go w internecie. To było "Wuthering Heights" (Wichrowe Wzgórza). Znalezienie kobiecej grupy, która to śpiewa było już proste. Tak znalazłem The Puppini Sisters.
sobota, 03 lutego 2007
Jako pierwszego w nowo tworzonym dziale MUZYKA postanowiłem umieścić Amosa Lee. Będę tu pisał o naszych muzycznych fascynacjach i odkryciach. To właśnie moje najświeższe odkrycie. Dzięki Asiu za podsunięcie mi tego gościa. Z przyjemnością go słucham.

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS