Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
środa, 27 stycznia 2010

Zbliżają się Walentynki, więc film pasuje jak ulał. "Struck" czyli historia Joela, który musi nauczyć się żyć z metrową strzałą w piersi. Amatorski film zrealizowany tylko na potrzeby wyświetlania w Internecie zdobył wiele nagród i nominacji.

Kiedyś wrzucałem też uroczy film "Signs" - optymistyczną historię w podobnym duchu. Miłego oglądania :)

12:24, seboumi , Filmy
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 25 stycznia 2010

Przezabawny i świetnie poprowadzony "wykład" w formie popularnego w USA STAND UP ("prelegent" na scenie improwizuje na żywo i mówi do publiczności w komediowym tonie, nawet jeśli jest to wykład z fizyki - nie mylić z polskimi napuszonymi przemowami). Tu: o różnicach w funkcjonowaniu kobiet i mężczyzn. Uśmiejecie się :)

środa, 06 stycznia 2010
Brytyjska telewizja BBC zorganizowała w 2008 roku konkurs amatorskich chórów w formie tele-show Last Standing Choir. W finałach eliminacji uczestniczyło 15 chórów, bardzo zróżnicowanych: był chór gospodyń wiejskich, jeden chór gejów, chór policjantów, wreszcie sporo formacji gospelowych i kilka dość nowoczesnych. Pod koniec zostało 4-5 chórów prezentujących naprawdę światowy poziom. Poniżej wklejam kilka najlepszych wykonań. W takich chwilach żałuję, że mieszkam w kraju, który nie ma podobnych muzycznych tradycji i ambicji...

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"


Skopiuj CSS