Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
Blog > Komentarze do wpisu

Balet niszczycielski Marie Chouinard

Trafiłem na to przypadkiem i jestem oczarowany. Kontrowersyjny projekt baletowy grupy Compagnie Marie Chouinard dotyka zarówno piękna ciała jak i jego ułomności - w tańcu i z jego powodu.

Autorką jest założycielka grupy, kanadyjska choreograf Marie Chouinard. Stosowanie akcesoriów (m.in. inwalidzkich kul)  pomogło uzyskać nietypowe figury, jednak tym sposobem gesty i ruchy - choć precyzyjne - stają się karykaturalne. Tancerze testują granice wolności fizycznej i kondycję człowieka poprzez dziwaczną, dziką choreografię. Formacja pokazała to przedstawienie w 2005r. Kontrowersyjna jest w nim nie tylko estetyka, ale i manifest na temat samego baletu: w jaki sposób jego piękno niszczy organizm, jak tancerz staje się niewolnikiem muzyki i estetyki ciała. 

Mała próbka:

A tu całe zarejestrowane przedstawienie:

part 1: http://www.youtube.com/watch?v=Y2R5Pz4T15U
part 2: http://www.youtube.com/watch?v=QGs90Pin4Vc
part 3: http://www.youtube.com/watch?v=7NCTcxyC-WU
part 4: http://www.youtube.com/watch?v=AtKd5s0zmiw

niedziela, 06 listopada 2011, seboumi

Polecane wpisy

  • Kobiety żałują kobiet, mężczyźni współczują mężczyznom

    Po licznych sytuacjach i dyskusjach damsko-męskich, których jedyną konkluzją mogło być powiedzenie "mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus" dochodzę do wniosku

  • Rewelacyjna White Tie Orchestra

    Słyszałem już kilka kawałków i - wierzcie mi - szczęka opada. Kuba Krawczyk to człowiek, który nie zna granic i swoje projekty realizuje na skalę, która robi wr

  • Odkrywamy szwedzkie talenty

    Skandynawowie mają trochę inne poczucie humoru. Nie mogłem się powstrzymać, bo to naprawdę śmieszne :-) Nagranie pochodzi ze szwedzkiej edycji "Mam talent".

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"