Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
Blog > Komentarze do wpisu

A ty noś długie włosy

Wybraliśmy się przedwczoraj do fryzjera i po raz pierwszy wzięliśmy tam Kacpra. Włosy obcinane miał już wielokrotnie, ale zawsze w domu. Zrobiła się z tego cała wyprawa...

Gdy doszliśmy na miejsce, zaczął być podejrzliwy, bał się wejść i nawet trochę popłakał. Przygotowywaliśmy go już od poprzedniego dnia: że to fajnie, nic nie boli itd. Specjalnie umówiliśmy się wcześniej z fryzjerką, że najpierw siadamy na fotel my (ja strzyżenie, Dorotka tylko podcięcie grzywki). To nasz najblizszy osiedlowy salon, z którego oboje korzystamy, więc wiedzieliśmy, że są przygotowani na małe dzieci.

Kacper oglądał, jak fryzjerka obcina nas, oswoił się też w międzyczasie ze specjalnym krzesełkiem z kierownicą. Gdy przyszła jego kolej najbardziej bał się pelerynki (choć specjalna, dziecięca ze zwierzątkami), więc zamiast fryzjerki musiała założyć mu ją Dorotka. Samo obcinanie nawet mu się podobało i poszło bardzo sprawnie. Być może bardziej by się bał maszynki, ale wystarczyły nożyczki. Na koniec dostał jeszcze od pani fryzerki dwie zabawki.

Efekt: Kacper wygląda jak człowiek i wydaje się przekonany do kolejnych wizyt, Dorotka nie będzie też musiała męczyć się z obcinaniem go w domu. A nasza ocena zaprzyjaźnionego salonu bardzo wzrosła.

niedziela, 20 czerwca 2010, seboumi

Polecane wpisy

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"