Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
Blog > Komentarze do wpisu

Piaskowa historia

Dziewczyna wyszła na scenę ukraińskiej wersji programu "Mam talent" i pokazała coś niebywałego. Opowiedziała całą historię, używając do tego tylko... piasku!

Stworzyła klimat możliwy do uzyskania tylko na żywo. Gdyby to była komputerowa animacja, nie wyczekiwalibyśmy dalszego ciągu z takim napięciem. Kseniya Simonova w pokazie "Sand animation".

Przy tej okazji dowiedziałem się, że tę sztukę ludzie uprawiają już od lat na całym świecie. Nie znalazłem jednak nigdzie nagrania, które dowodziłoby równego kunsztu. Nie chodzi o jakość obrazków (rzeczywiście są pod tym względem lepsi od niej piaskowi artyści i performerzy), ale o to, co na żywo stworzyła na scenie i emocje, jakie zdołała wywołać.

Poniżej linki do kilku innych kreacji wartych obejrzenia (autorstwa Ferenca Cako, który gościł ze swoimi pokazami na wielu scenach i wystawach artystycznych oraz równie znanej Ilany Yahav).

Ferenc Cako:
"Romance"
Live at Seoul Animation Festival
Live at Orange County Fair

Ilana Yahav:
"You've Got a Friend"

Strony z piaskową twórczością wspominanych autorów:
www.sandanimation.com
www.sandfantasy.com

czwartek, 25 czerwca 2009, seboumi

Polecane wpisy

  • Podróże z maluchami

    Chcielibyście wyjechać za granicę z dziećmi, ale obawiacie się chorób, niewygód i trudności z aklimatyzacją? Marta i Michał przekonują, że dzieci są bardziej od

  • "Peer Gynt" Teatru ITP w warszawskiej Romie

    Po raz kolejny Teatr ITP ,z którym kiedyś graliśmy pojawi się w Warszawie. Po raz trzeci w swojej historii zagra w teatrze Roma, tym razem "Peer Gynta"

  • "Opowieści papieskie" w Warszawie

    Teatr ITP , z którego się wywodzimy, ponownie zagra w Warszawie i to dwukrotnie. Najbliższy spektakl "Opowieści papieskie" już w tę niedzielę.Z kolei

Komentarze
2009/06/25 23:59:51
sliczne...az brak słów...

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"