Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
Blog > Komentarze do wpisu

"Opowieści papieskie" w Warszawie

Teatr ITP, z którego się wywodzimy, ponownie zagra w Warszawie i to dwukrotnie. Najbliższy spektakl "Opowieści papieskie" już w tę niedzielę. Z kolei "Peer Gynt" to kolejna okazja zobaczenia ich w kwietniu na deskach teatru Roma.

"Opowieści papieskie" - to historia poszukiwania śladów Wszechmocnego na ziemi. 3 aniołów (z ikony Rublowa) kroczy śladami wyznaczonymi przez Poetę. Wraz z nimi spotykamy rozterki Hioba, poznajemy duszę słowiańską, miłość dwojga ludzi - aby wreszcie móc razem zaśpiewać: "Tyś dał, Tyś wziął, Twoja jest wola i Twoja jest moc".

Mariusz Lach - reżyser wśród księży i książę wśród reżyserów ;-) - tak opowiada o genezie spektalu:
Kilka miesięcy temu, będąc na przeglądzie teatralnym poświęconym twórczości Karola Wojtyły, byłem bardzo zażenowany niskim poziomem spektakli i patetycznością wykonywania tekstów papieskich. To co tam zobaczyłem z pewnością nikogo nie zbliży ani do teatru, ani do sięgnięcia po teksty Ojca Świętego. Łatwo jednak krytykować - więc postanowiliśmy sami spróbować sił na tym niełatwym przecież polu.

Spektakl  w najbliższą niedzielę - 8 II o godz. 19.30 w Bazylice NSJ na Pradze, ul. Kawęczyńska 53.
Wstęp wolny.

Poniżej mały przedsmak (choć nie jest to moja ulubiona stylistyka muzyczna):

piątek, 06 lutego 2009, seboumi

Polecane wpisy

  • Podróże z maluchami

    Chcielibyście wyjechać za granicę z dziećmi, ale obawiacie się chorób, niewygód i trudności z aklimatyzacją? Marta i Michał przekonują, że dzieci są bardziej od

  • Piaskowa historia

    Dziewczyna wyszła na scenę ukraińskiej wersji programu "Mam talent" i pokazała coś niebywałego. Opowiedziała całą historię, używając do tego tylko... piasku! St

  • "Peer Gynt" Teatru ITP w warszawskiej Romie

    Po raz kolejny Teatr ITP ,z którym kiedyś graliśmy pojawi się w Warszawie. Po raz trzeci w swojej historii zagra w teatrze Roma, tym razem "Peer Gynta"

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"