Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
Blog > Komentarze do wpisu

Legenda o smoku, dziecku i miłości

Scenariusz małego przedstawienia "Historia narodzin czlowieka" powstał z namowy mojego brata. Napisałbym, że na zamówienie, ale w planie wcale nie było pisania scenariusza, tylko dyskusja nad pomysłami. Ponieważ jednak Grzesiek to cwana bestia, ostatecznie stałem się jeleniem, który pisze całość. Nie powiem, żebym narzekał. Nocne siedzenie dało mi wiele satysfakcji, bo dawno na nic kreatywnego nie miałem czasu ani motywacji. Tu motywacją był zbliżający się spektakl, którego przygotowania rozpoczęły się już wtedy, gdy scenariusz ciągle jeszcze był pisany.

Przedstawienie zostało zagrane trzykrotnie podczas świąt w Głuszycy k. Wałbrzycha. Organizowane tam od 2 lat Żywe Betlejem to wielka żywa szopka-wioska na wolnym powietrzu (zobacz zdjęcia z poprzedniego roku). Spektakl towarzyszył temu przedsięwzięciu. Reżyserował go Grzesiek, a aktorami i muzykami byli młodzi ludzie z Głuszycy. Miło było ich pooglądać, bo mają wiele talentu i jeszcze więcej zapału, który objawia się w wytrzymywaniu nieludzkiego zimna na scenie w krótkich koszulkach.

Grzesiek: dla ciebie, aktorów i muzyków wielkie gratulacje. Za tempo przygotowań, emocje i przesympatyczne kreacje aktorskie. Z mojej perspektywy była to wielka przyjemność, zarówno pisać, jak oglądać. Dziękuję :-)

Poniżej pełna wersja scenariusza. Przedstawieniu z założenia towarzyszyły piosenki, które zostały wplecione w akcję. Ponieważ jednak nie dodają one nic samej fabule i nie są dziełem autorskim dedykowanym tej historii, usunąłem je z publikowanej wersji scenariusza. Kto chciałby zobaczyć wersję pełną z piosenkami, odsyłam do Grześka. Na pewno ucieszy się z kolejnych widzów, jeśli będzie jeszcze to grał.

HISTORIA NARODZIN CZŁOWIEKA. LEGENDA O SMOKU, DZIECKU I MIŁOŚCI - scenariusz >>

sobota, 03 stycznia 2009, seboumi

Polecane wpisy

  • Teatr i muzyka dla maluchów: Bebe Plim Plim

    W sobotę byliśmy na oryginalnym przedstawieniu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2009 . Spektakl był skierowany do dziec

  • Kuszenie Świętego Antoniego

    To musical, na którym byliśmy w Teatrze Wielkim, grany gościnnie w ramach 3. Festiwalu Festiwali Teatralnych "Spotkania". Wyszperałem go dużo wcześniej i dobrze

  • Premiera Historyi

    Taka była ta Historyja. Do Lublina, pomimo ataku zimy, dojechaliśmy na czas... Więcej zdjęć (dużo lepszych, bo nie moich :-) na stronie: http://itp.kul.lub

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"