Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
Blog > Komentarze do wpisu

Kołysanki

Pamiętam, że gdy byliśmy małymi dziećmi, rodzice puszczali nam wieczorne słuchowiska radiowe. Dorotka opowiada, że też je lubiła. Kołysanki raczej śpiewało się na żywo. Dziś trzeba ich poszukać na CD, by nauczyć się śpiewać je dzieciom. Puszczenie płyty jest też wygodne, choć pewnie nie ma już tego uroku. Rodzic - nawet fałszujący - śpiewa dla dziecka najpiękniej na świecie.

Naprawdę warto polecić kilka płyt. To najlepsze jakie znam:

Marek Grechuta

Marek Grechuta "Piosenki dla dzieci i rodziców"
To nie kolejne interpretacje znanych kołysanek, ale płyta autorska. Wiele piosenek napisał i skomponował sam, niektóre komponował do słów poetów - niekoniecznie dziecięcych. Osobiście najbardziej zapadły mi w pamięć piosenki napisane dla spektaklu Teatru TV "Kopciuszek". Wtedy nie wiedziałem, że to jego dzieło i wykonanie.
więcej...

Kołysanki utulankiMagda Umer, Grzegorz Turnau "Kołysanki - utulanki"
Interpretacje znanych kołysanek, ale chyba najlepsze ze znanych mi. Ten duet jest po prostu genialny! Dzieci docenią ciepło wykonania, dorośli - prawdziwy kunszt piosenki poetyckiej słyszalny na tej płycie. Niektóre z kołysanek brzmią lepiej niż w oryginale (np. "Kołysanka dla okruszka"). Doskonały dialog cudownych muzyków.
więcej...

Puchowe Kołysanki

Justyna Steczkowska "Puchowe kołysanki"
Płyta bardzo osobista i muzycznie bardzo "steczkowska" ;-) Muzykę pisała Justyna, słowa niektórych kołysanek także jej siostra Krysia. Powstało dzięki temu coś zupełnie oryginalnego. To tej płyty najczęściej słucha Kacper, gdy zasypia. A Dorotka podśpiewuje niektóre piosenki nawet w dzień... Najlepsze autorskie kołysanki jakie słyszałem.
więcej...

  Planet Sleeps
Various Artists "Planet Sleeps"
Kołysanki z całego świata, pieczołowicie wybrane. Niesamowita podróż przez różne kultury. Po wysłuchaniu tej płyty dzieci śnią chyba o egzotycznych podróżach i niesamowitych przygodach. Muzyczna uczta, choć wieczorem dziecku puszczałbym tylko niektóre piosenki. W całości ta mozaika stylów niekoniecznie usypia. Polecam najbardziej dorosłym.
więcej...

wtorek, 14 października 2008, seboumi

Polecane wpisy

  • Selah Sue

    Do pisania mobilizują mnie ostatnio najlepiej muzyczne inspiracje. Tym razem jest nią Selah Sue - młodziutka Belgijka o bardzo ciekawym głosie: Swego czasu śpi

  • Gotye i Kimbra

    Facet posługuje się artystycznym pseudonimem Gotye i jest belgiem mieszkającym - jak można się było spodziewać - w... Australii :) Jak już coś mi się muzycznie

  • Charlie Winston - muzyczny włóczęga

    Romantyczny oryginał, fascynat czarnych brzmień i niewolniczych pieśni z południa Stanów Zjednoczonych. Charlie Winston , choć biały, śpiewa głosem godnym czarn

Komentarze
Gość: Fruzia_S, *.chello.pl
2010/01/17 22:48:57
Musze opisac to trochę na około. Zaczełam dzisiaj swój odpoczynek po uśpieniu mojej 6 miesięcznej córci od mojego forum jeszcze z okresu ciązy (a raczej forum w którym uczestnicze). Tam znalazłam informacje o radiu żyrafa dla dzieciątek a w momencie w którym weszłam na strone radia grał własnie numer z płyty Planet Sleeps. Zaczełam szukac informacji na jej temat i tak wpadłam na Waszego bloga. Dodam tylko że miałam się dzisiaj połozyc o 22 bo padam ale dzisiejsze odkrycia muzyczne (dzięki Waszym wczesniejszym odkryciom) powaliły mnie na kolana i czuje że tak generalnie to po co mi sen przecież moge sobie jeszcze troche posłuchac. O dzięki WIELCY
-
seboumi
2010/01/20 23:42:16
Dzięki. Przemiło wiedzieć, że lubimy podobne klimaty :)

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"