Dorota Umińska, Sebastian Umiński. I mały Kacper, i jeszcze mniejszy Leo. Na tym blogu znajdziesz to, czym żyjemy: naszą pracę, nasze podróże, muzykę, której słuchamy, ulubione książki i filmy... Dzielimy się wszystkim, co nas cieszy i fascynuje. Opisujemy ciekawe wydarzenia w Warszawie. I jak zwykle: zapraszamy do nas na kawę.
Blog > Komentarze do wpisu

Jak znajduję muzykę... i kolejną

Poprzednio pisałem, jak trafiłem na piosenkę Bena Foldsa - przypadkiem usłyszałem ją w radiu. Zapamiętałem charakterystyczny fragment tekstu, wstukałem w wyszukiwarkę. Wyświetliło mi tekst piosenki i kilku jej wykonawców. Po odsłuchaniu okazało się, że szukana przeze mnie wersja zaśpiewana została przez Bena Foldsa. Piosenkę można odsłuchać w poprzedniej notce. W ten właśnie sposób znajduję większość fajnych kawałków, które wpadają mi w ucho.

Ale to nie koniec. Przecież we wspomnianej piosence śpiewała z nim jakaś Regina Spektor. Szukam więc piosenek tej pani. I tak trafiam na kolejne perełki. Jak ja to lubię :-)

Regina Spektor w piosence "Fidelity". Enjoy.

środa, 15 października 2008, seboumi

Polecane wpisy

  • Selah Sue

    Do pisania mobilizują mnie ostatnio najlepiej muzyczne inspiracje. Tym razem jest nią Selah Sue - młodziutka Belgijka o bardzo ciekawym głosie: Swego czasu śpi

  • Gotye i Kimbra

    Facet posługuje się artystycznym pseudonimem Gotye i jest belgiem mieszkającym - jak można się było spodziewać - w... Australii :) Jak już coś mi się muzycznie

  • Charlie Winston - muzyczny włóczęga

    Romantyczny oryginał, fascynat czarnych brzmień i niewolniczych pieśni z południa Stanów Zjednoczonych. Charlie Winston , choć biały, śpiewa głosem godnym czarn

Komentarze
Gość: Wojtek Ka, *.acn.waw.pl
2008/10/15 23:30:44
Dokładnie taki sam sposób stosuję :-) Najpierw cytat +lyrics a potem już z górki. Sam nie wiem jak ludzie się edukowali muzycznie nim powstały google i mp3... :-)
-
seboumi
2008/10/18 01:47:51
A wiesz, też staram się przypomnieć sobie te czasy. Inna rzecz: dopiero teraz, gdy muzyka dostępna jest powszechnie, stać mnie na kupno płyty, która mi się spodobała. Jednak czekam już na system sprzedaży pojedynczych piosenek.

Na bieżąco

Najnowsze zdjęcia

Najnowsze video

Warto posłuchać


Gotye "Somebody that I used to know"


Sarah Blasko "No turning back"


Charlie Winston "I love your smile"


Pomplamoose "September"


Sia "Soon we'll be found"